Müzik

Parlayan Yıldızlar’ın bu ayki konukları, Beril Eren ve Fikret Diril

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları, genç piyanist Beril Eren ve viyola sanatçısı Fikret Diril oluyor

1993 yılında doğan ve 2006 yılında piyanoya başlayan Beril Eren, ilk olarak İstanbul Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Ofelya Aleskerova ile çalıştı. Sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Melin Molla ile piyano çalışmalarına devam etti. Aynı yıl “Türk Bestecileri Konseri’nde yer alan Eren, 2012 yılında ‘’Opus Erasmus 2’’ projesi ile Fransa’ya gitmeye hak kazandı ve burada çağdaş müzik dalında orkestra ile iki konser verdi. Genç sanatçı halen MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimi görüyor.


1999 doğumlu Fikret Diril, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Dr. Aslı Çivicioğlu ile keman eğitimine başladı. Hocalarının yönlendirmesi ile viyolaya geçmeye karar veren sanatçı, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) üyesi oldu. Prof. Cihat Aşkın’ın kurduğu Aşkın Ensemble Orkestrası’nda da çalışmalarını sürdüren Diril, eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda, Göknil Özkök ile devam ediyor.

You may also like