Etkinlik Sinema

Pera Film’den “Zaman Dilimleri”

Pera Film, zaman anlayışına alışılagelmişin dışında bir bakış sunan Zaman Değişmeli sergisi kapsamında yeni bir film programı sunuyor

Pera Film, sezona Zaman Dilimleri film programı ile devam ediyor. 06 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşan program, zaman kavramına çoklu bir bakış sunmayı amaçlıyor. Program, kendi gerçekliğini yaşayabilmek için doğru zamanı bekleyenlerin, içinde yaşadığı zamanın doğrularına isyan edenlerin, dünyanın başka bir yerinde aynı anda neler yaşandığını merak edenlerin ve zamanın iyileştiriciliğine inananların hikayelerine ışık tutuyor. Program kapsamında, yönetmenliğini Alain Resnais’nin üstlendiği “Geçen Yıl Marienbad’da” filminin restore edilmiş yeni versiyonu Türkiye’de ilk kez Pera Film’de gösterime giriyor. 17 Mart’a kadar devam eden programda izlenebilecek yapımlar arasında, “Ucube Orlando”, “Gümüş Küre”, “Dünyada Bir Gece”, “Soygun”, “İtiraf” ve son olarak müzede devam eden Zaman Değişmeli sergisinin sanatçılarından Cao Fei’nin sanal ve gerçek arasındaki muğlak sınıra odaklandığı “i.Mirror” ile insanların kolektif bilincinin gündelik yaşamda nasıl ortaya çıktığını incelediği filmi “Sis ve Pus” yer alıyor.

Pera Film’in Zaman Dilimleri film programı, 06 Şubat – 17 Mart tarihleri arasında izlenebilir. Biletler Biletix’den temin edilebilir.

You may also like