Sergi

Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları Bir Arada

artSümer tarafından iki yılda bir düzenlenen “Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları” (Artists Picks Artists) sergi serisinin dördüncüsü gerçekleşiyor.

artSümer, iki yılda bir düzenlediği “Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları” sergi serisinin dördüncüsünü 21 Aralık 2018 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenliyor.

Sergi kapsamında galerinin temsil ettiği sanatçılar galeri dışından sanatçıları seçiyorlar. Sergide ortaya çıkan tasarım ile izleyici, sanatçıları üretimini sevdiği, etkilendiği, takip ettiği, benzer ve farklı disiplinlerde çalışan başka sanatçıların eserleriyle birlikte görebiliyor. artSümer sanatçılarının yeni üretimlerinden birer eser ve seçtikleri konuk sanatçının birer eseri birlikte sergileniyor.

artSümer sanatçıları yeni üretimlerinden birer eserle yer alırken seçtikleri konuk sanatçı da birlikte karar verdikleri bir eser sunuyor ve keşfedilmeye açık, zengin bir yapı ortaya çıkıyor. Serginin bu edisyonunda artSümer sanatçıları (seçen) ve konuk olarak davet edilen (seçilen) sanatçılar ise şu şekilde:

Galeri Sanatçıları
Bahar Yürükoğlu
Deniz Aktaş
Erdal Duman
Gözde İlkin
Merve Çanakçı
Onur Gülfidan
Serkan Demir
Yasemin Özcan

Seçilmiş Sanatçılar
Alex Sarkisian
Hasan Pehlevan
Can Akgümüş
İlhan Sayın
Güneş Terkol
Nalan Yırtmaç
Tanzer Arığ
Sevim Sancaktar

Bahar Yürükoğlu
antarctica interventions, the invasion of obstinate species
collage on book pages, 22×34 cm

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, 50/1, Karaköy No:46, Mumhane Cd., 34425 Beyoğlu/İstanbul

Fotoğraf: artSümer

You may also like