Sergi

Sedat Girgin’den Ego ve Hırs Üzerine Bir Sergi “Daha da”

Galeri 77, Sedat Girgin’in “Daha da” isimli üçüncü kişisel sergisine 19 Aralık 2018 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergi; insanoğlunun tatmin edilmesi zor egoları ve dizginlenemeyen hırslarını gözler önüne sererken bireysel ve toplumsal doyumsuzlukların, güç peşinde koşarken içine düştüğümüz çıkmazların ve farklı olma çabasıyla kendini yiyip bitiren ruh hallerinin öne çıktığı birbirinden seçkin eserleri, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında tüm sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Eserlerinde insan davranışları ve duygu durumlarını kendi gözünden, kendine has üslubuyla yorumlayan Sedat Girgin bu yeni serisinde; bireylerin, çiftlerin veya toplulukların herhangi bir konudaki tatminsizliği, doyumsuzluğu ve tüm bunların üzerine bir de kendini ispat etme, ön plana çıkarak kendini gösterme çabaları üzerine eğiliyor. Sanatçı bu seride insan egoları, benliği, kendini üstün görme çabası gibi olguları sorguluyor.

Şehvet (Passion), 2018 / Tuval üzerine akrilik (Acrylic on canvas), 140×90 cm

Sergi temelde iki ana bölümden oluşuyor; tuval üzerine akrilik ile resmedilmiş ağırlıklı olarak orta boy rengarenk eserlerden oluşan ilk bölüm ve A4-A3 gibi daha küçük boyutlu asitsiz kâğıtlar üzerine mürekkepli siyah beyaz işlerin yer aldığı ikinci bölüm. Ayrıca, sanatçının bu sergi için bizlere harika bir sürprizi de bulunmakta! Büyük bir duvarda kocaman tuval bir yüzeye sergi kurulumu sırasında sanatçı tarafından yerinde üretilecek yepyeni bir eser. Girgin, bu eseri üretirken boş bir yüzeyden başlayarak tamamlanma haline doğru giden her aşamayı kayıt altına alacak, bir sanat eserinin tamamlanma serüvenini bireysel deneyimi üzerinden tüm sanatseverlerle sosyal medya aracılığıyla paylaşacaktır.

Daha da (Even More), 2018 / Tuval üzerine akrilik (Acrylic on canvas), 140×90 cm
Ben, Şahsen, Kendim (Me, Myself & I), 2018 / Tuval üzerine akrilik (Acrylic on canvas), 140×80 cm

Adres: Necatibey Caddesi No: 77 Ayvaz Han Karaköy / İstanbul

Kaynak: Galeri 77

You may also like