Manşet

“Sinema Günleri” için Son Hafta

bomontiada’nın Başka Sinema işbirliğiyle düzenlediği “Sinema Günleri” bu hafta gösterilecek sezonun öne çıkan filmleri ile sona eriyor

Bugüne kadar birçok festivalde de yer alan “Halef” filmi, 7 Şubat Perşembe günü yönetmeni Murat Düzgünoğlu’nun da katılımıyla izlenebilecek. Gösterimin ardından başarılı yönetmen ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

bomontiada ALT’ta, 9 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de Valeska Grisebach’un “Western”, 10 Şubat Pazar günü ise Lukas Dhontun’un yönetmenliğini üstlendiği “Girl” filmi seyircisiyle buluşacak.

Filmlerin Konuları ise şöyle;

Halef
Beklenmedik bir şekilde tekrar bir araya gelen iki erkek kardeşin öyküsünü anlatan film, aslında insanoğlunun en kadim korkusu olan ölüm ve bu korkuyla baş etmek için çare arayışını ele alıyor.

Tarih: 7 Şubat, Perşembe
Saat: 20:30
Mekan: bomontiada ALT

Western
Bir grup Alman işçi, Bulgaristan’ın Yunanistan sınırına yakın kırsal bir bölgesinde, bir hidroelektrik santrali inşaatında çalışmaya başlamıştır. Bu işçiler, yakın köydeki Bulgarlarla hem dil sorunu, hem de bariz kültürel farklılıklar nedeniyle düzgün bir iletişim kuramamaktadır. Buna rağmen işçilerden Meinhard, halktan insanlarla arkadaş olmaya çalışır. Ancak bu durum hem kendi arkadaşları, hem Bulgarlar arasında şüpheyle karşılanır.

Tarih: 9 Şubat, Cumartesi
Saat: 17:00
Mekan: bomontiada ALT

You may also like