Sergi

Türk Resim Ve Heykel Sanatı Londra’da!

Daha önce iki kez gerçekleştirilmiş ve büyük yankı uyandırmış, Istanbul Meets London karma Türk sanatçıları sergisinin üçüncüsü 28 Kasım 2018 tarihinde Londra’da açılıyor!

‘İstanbul Meets London’ ünlü moda, sanat danışmanı ve organizatör Zeynep Ober himayelerinde ve bu kez Lifetime Learning Charity (Hayat Boyu Öğrenme Vakfı) işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Lifetime Learning Charity’nin merkezi olan Canary Wharf’da gerçekleşecek olan sergi, 28 Kasım’da özel bir açılış daveti ile kapılarını açacak. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ümit Yalçın, Türkiye Cumhu-riyeti Başkonsolosu Çınar Ergin ve eşi, KKTC Büyükelçisi Oya Başaran, KKTC Konsolosu Ülkü Alemdar ve bir çok ülke temsilcilikleri başta olmak üzere, belediye başkanları, meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının başkanları, iş insanları ve koleksiyonerler, bu muhteşem serginin açılış resep-siyonunu onurlandıracaklar. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ümit Yalçın’ın yapacağı açılış konuşması ile resmi olarak açılacak olan sergi, Türkiye’nin sanatla tanınmasında büyük rol oynayacaktır. Ayrıca, tablo satışlarından elde edilecek gelir de Life Time Learning Charity’e bağışlanacak.

İstanbul Meets London III sergisinde yer alan sanatçılarımız;
Ayşe Özlem Yüksel, Belgin Şahin, Nazan Kuşçu, Nerkiz Akçura, Saba Çağlar Güneyli, Seher Eyri Genç, Yasemin Sarı Bayer, Zehra Efe.  Sergiye katılan sanatçıların sergilenen resim ve heykel yapıtlarının yanı sıra, sadekâr sanatçısı Gülden Belen’in Selçuklu tasarımları da sergilenecek.

Zeynep Ober’in liderliğindeki serginin organizasyonunda, danışmanlık ve küratörlük desteği veren sanat danışmanı Gülce İlken ve İstanbul’dan sanat danışmanı, MarjinArt’ın kurucusu Handan Terzioğlu var. Açılış gecesine eşlik edecek müzik ziyafeti ise ünlü flüt sanatçısı Koza Ünal tarafından gerçekleştirilecek.

Zeynep Ober’in yaptığı açıklamada; bu önemli sanat etkinliğini üçüncü kez gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu, Türk resim ve heykel sanatını ve sanatçısını dünyanın en önemli sanat merkezle-rinden biri olan Londra’da tanıtmanın heyecanı ve gururu içinde olduklarını belirtirken, 28 Kasım açılı-şından sonra serginin 5 Aralık 2018 tarihine kadar (Cumartesi ve Pazar günleri hariç) halka açık olarak tüm sanatseverler tarafından ziyaret edilebileceğini sözlerine ekledi.

İstanbul İletişim: Marjin.pr İletişim Danışmanlığı –
Handan Terzioğlu 0532 626 63 35 – handan@marjinpr.com

You may also like