Sergi

Türkiye’nin İlk Fotoğraf Sanatçısı Müzesi: Ara Güler Müzesi

Doğuş Grubu’nun, Ara Güler ile iş birliği sonucu hayata geçirdiği Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) ve Ara Güler Müzesi Bomontiada İstanbul’da açıldı.

Kültür ve sanata yaptığı önemli katkılarıyla adını sıkça duyduğumuz Doğuş Grubu’nun, usta sanatçı Ara Güler ile işbirliği sonucu hayata geçirdiği Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) ve Ara Güler Müzesi, kapılarını 16 Ağustos’ta ziyaretçilere açtı.

Girişi ücretsiz olan müzede sanatçının kişisel eşyaları, fotoğraf makineleri, eserleri, notları,  ve koleksiyonları sergilenecek. Sanatçının ilham veren yaşamını, üretimini ve çok yönlü sanatçı kimliğini gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulan müzede söyleşiler, film gösterimleri, paneller gibi etkinlikler de olacak.

Müzesinin açılış günü ziyaretçilere açılan, AGAVAM müdürü Umut Sülün ile Karşılaşmalar kurucu ortağı Sevim Sancaktar’ın küratörlüğünü üstlendiği “Islık Çalan Adam”sergisi, sanatçının arşivinden fotoğraf, hikaye, video ve maket kitaplara ilk kez sergilenen bir seçkiyi içeriyor. Sergi Ara Güler Müzesi’nde 15 Kasım 2018tarihine ücretsiz gezilebilir.

Ziyaret Saatleri

Salı – Cumartesi, 10:00 – 18:00

Pazar, 12:00 – 18:00

You may also like