KISA FİLM Sinema

Ünlü Yönetmenlerin Çektiği Reklam Filmleri

Ünlü yönetmenlerin çektiği, en dikkat çeken beş reklam filmini sizin için derledik!

1. Kenzo World

Yönetmenliğini Spike Ronze’nin yaptığı, 2016 yapımı Kenzo World,  muazzam bir kısa film çalışması tadında! Margaret Qualley’in oynadığı Kenzo markasının parfüm reklamında, Qualley İlk olarak bir ödül-akşam yemeğindedir fakat koridorun içine girdiğinde tam ağlayacakken çılgınlar gibi dans etmeye başlar.

2. Stella Artois Le Apartomatic

Belçikalı bira fabrikası Stella Artois reklamı, ünlü yönetmenler Wes Anderson ve Roman Coppola tarafından çekilmiş. 2010 yapımı bu reklam 60’lı yılların Fransız casus filmlerini andırıyor.

3. La Nuit de L’Homme by Yves Saint Lauren

Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme Fransız aktör Vincent Cassel’in yer aldığı,  markanın erkek kokusu için çekilen bir reklam filmidir. Yönetmenliğini Darren Aronofsky’ın yaptığı 2011 yapımı reklam filminin Clint Mansell tarafından yapılan müziğini ise oldukça etkili.

 4. Nike – Fate

David Fincher’i yönetmenliği yaptığı, NFL süper yıldızları LaDainian Tomlinson ve Troy Polamalu’nun yer aldığı 2008 yapımı reklam filmi iki futbolcunun yaşam döngüsünü anlatıyor. Film Benjamin Button’dan farklı olarak kronolojik sırayla ilerliyor diyebiliriz!

5. H&M Come Together

Adrien Brody’nin başrol oynadığı, 2016 yapımı bir Noel temalı reklam filmi olan Come Together’ı Wes Anderson yönetiyor. H & M’nin tatil giyim koleksiyonu tanıtan reklam filminde, görseller, sesler ve renkler yönetmenin eşsiz tarzını doğrudan yansıtıyor.

You may also like