Sinema

Vizyonda Bu Hafta!

Bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor. Korku dolu Cin Azabı ve bir dram-biyografi filmi olan Elektrik Savaşları haftanın öne çıkanları.

1-Cin Azabı

Onur Aldoğan‘ın yönettiği Cin Azabı, kocasının işinden ötürü hamileliğinin son safhasında eşinin annesiyle birlikte tenha bir köyde yalnız başına kalan Zeynep’in cinlerle imtihanını anlatıyor.

2-Elektrik Savaşları (The Current War) 

Benedict Cumberbatch‘in Thomas Edison’a, Michael Shannon‘ın George Westinghouse’a ve Nicholas Hoult‘un Nikola Tesla’ya hayat verdiği film, 1880’lerde Amerika’da elektriğin yaygın dağıtımı için doğru akımı (DC) uygulamak isteyen Thomas Edison ile Avrupa’da denediği alternatif akımı (AC) Amerika’ya da getirmek isteyen George Westinghouse arasındaki “akım savaşları”nı ve günümüzde bile bir tartışma konusu olarak popülerliğini koruyan Edison-Tesla mücadelesini konu ediniyor.

3-Cehennem Gecesi (Burn)

Mike Gan‘in yazıp yönettiği Burn, çevresi tarafından çok ilgi görmeyen Melinda’nın, çalıştığı benzin istasyonunda gerçekleşen bir soygun girişimi sonrası aldığı inisiyatifle gelişen olayları konu ediniyor.

4-Arkadaşım Benjamin (Benjamin the Elephant)

Animasyon dizisi Benjamin the Elephant, sevecen ve iyi kalpli fil Benjamin ile en yakın arkadaşı Otto’nun hikâyesini anlatıyor.

5-Sevimli Evcil Hayvanlar (Funny Pets 2)

Funny Pets 2, evdeki insanların gitmesiyle kendi hayatlarını yaşayan bir grup evcil hayvanın hikâyesini anlatıyor.

6-Ölümcül Temas (3 Lives)

Juliane Block‘un yönettiği 3 Lives, kendisini kaçıranlardan kurtulmasına yardım eden insanlardan birinin 15 yıl önce kendisine saldırıda bulunan kişi olduğunu fark eden Emma’nın hikâyesini anlatıyor.

7-Kız Kardeşler

Dünya prömiyeri 69. Berlin Film Festivali‘nde gerçekleşen Kız Kardeşler, annelerinin vefatından sonra besleme olarak verilen farklı yaşlardaki üç kız kardeş Reyhan, Nurhan ve Havva’nın, köylerine geri dönmeleri sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

8-Casus (The Operative)

Diane Kruger‘in başrolünde yer aldığı The Operative, kimliği açığa çıkmış bir ajan olan Rachel’ın, kendisini içerisinde bulduğu son bir görevi anlatıyor.

9-Eş Anlamlılar (Synonymes)

Nadav Lapid‘in senaryosunu yazıp yönettiği Synonymes, bir türlü kendini ait hissetmediği İsrail’den yaşamayı çok istediği Paris’e gitmenin yolunu bulan Yoav’un hikâyesini ele alıyor.

 

You may also like