Müzik Tiyatro

Yıldızlar Altında Tiyatro ve Konser Coşkusu Enka’da!

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA’nın, 31. Yıl Açıkhava Buluşmaları Ağustos ayında da dopdolu.

 

Yaz gecelerine yıldızlar altında renk katacak etkinlikler boyunca sahne, 6 Ağustos’ta “Madde 22”, 8 Ağustos’ta “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, 20 Ağustos’ta “Karsu” ve 27 Ağustos’ta “Barış için Müzik Orkestrası”nı ağırlayacak.

Ağustos aynının ilk etkinliğinde ENKA sahnesine, 2. Dünya Savaşı’nın ortasında kalmış Yossaryan’ın eğlenceli öyküsü “Madde 22” ile Semaver Kumpanya ekibi konuk oluyor. Joseph Heller’in yaşadığı deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı ve Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyun, 6 Ağustos Salı akşamı saat 21.15’te seyircisini selamlıyor.

Açıkhava’nın sonraki konuğu, Semiha Berksoy Opera Vakfı’nın ’’Sanat Yemekte Yenir Mi?’’ oyunu oluyor. Deniz Gökçer, Burçin Oraloğlu, Zeliha Berksoy, Arda Meriçliler’in sahnelediği muhteşem aile komedisi, 8 Ağustos Perşembe akşamı 21:15’te, seyircisiyle ENKA’da buluşuyor.

Dünyanın önemli sahnelerinin yanı sıra Avrupa ve Türkiye’deki performanslarıyla adından sıkça söz ettiren Karsu, alışılmışın dışında ses rengiyle 20 Ağustos Salı akşamı saat 21:15’te ENKA Açıkhava‘da sahne alacak. Kendine has müzik tarzıyla vokal, piyanist, söz yazarı, besteci ve aranjör rollerini de üstlenen Karsu; hem Türkçe parçalara getirdiği yorumlar, hem de kendi besteleriyle büyük beğeni topluyor.

Müziği daha fazla çocuğa ulaştırma amacıyla çalışan “Barış için Müzik Orkestrası”, 27 Ağustos Salı 16:00’da dinleyicileri kucaklayacak. Gençlerin hem kendileri ve toplum adına olumlu dönüşümler yaratmalarına olanak sağlayan “Barış için Müzik Orkestrası”, tüm çocukların ücretsiz olarak izleyebileceği konserle açıkhava seyircisini bir kez daha coşturacak.

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nın, 4 Eylül’e kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

You may also like